GASTRONOMIE A PAMÁTKY SEVERNÍ ITÁLIE

Kód: 
KUL
Soave • Modena • Sabbioneta • Colorno • Castell´Arquato • Cremona • Parma • ochutnávky parmezánu, parmské šunky a balzamického octa - každý den příležitosti k nákupu specialit a čas na večeři
Tento zájezd míří do opravdového kulinářského srdce Itálie. Bologna bývá považována za hlavní město italské gastronomie. Parma dala své jméno dvěma proslulým výrobkům: parmské šunce a parmezánu. Z Modeny pochází balzamický ocet, z Cremony "turecký med" torrone. Navíc je Pádská nížina plná památek světového významu: historické jádro Bologne (jedno z největších v Evropě), románské památky Modeny a Parmy, fresky Correggia a Parmigianina v Parmě či renesanční vévodská rezidence v Sabbionetě.LETOS JE NÁŠ ZÁJEZD ZCELA BEZ NOČNÍCH PŘEJEZDŮ.
1. den: 
V 6.00 odjezd z Olomouce. Odpoledne příjezd do SOAVE, centra stejnojmenné vinařské oblasti, historického benátského městečka s hradem a zachovaným opevněním. Procházka po městečku, možnost nákupu vína nebo posezení ve vinárně, popř. večeře. Ubytování v hotelu.
2. den: 

Po snídani odjezd do oblasti Modeny. Exkurze ve staré rodinné manufaktuře vyrábějící pravý balzamický ocet – ochutnávka nejméně dvou druhů aceto balsamico tradizionale DOP přímo ze sudů, z toho jeden druh zrající 100 let, k tomu výběr tradičních místních výrobků a vína. Poté návštěva Sabbionety, sídla rodu Gonzaga (UNESCO): vévodské paláce, unikátní renesanční Scamozziho divadlo. Krátká zastávka v Colornu (zámek Marie-Luisy- vdovy po Napoleonovi (exteriér)). Odpoledne prohlídka historického centra Modeny, jedné z nejcennějších románských katedrál v Itálii (UNESCO). Volný čas na večeři, nákupy, případně návštěvu muzea automobilky Ferrari v originální budově Jana Kaplického či významné obrazárny v Muzejním paláci. Přejezd do hotelu.

3. den: 
Po snídani cesta do LANGHIRANA: degustace pravé parmské šunky a exkurze v manufaktuře, možnost nákupu. Na úpatí Apenin návštěva dokonale zachovaného středověkého městečka CASTELL’ARQUATO. Odpoledne prohlídka starobylé CREMONY, města spojeného s Claudiem Monteverdim, houslařstvím (je možné navštívit Stradivariho muzeum), středověkou ovocnou směsí mostarda di Cremona a nugátem torrone. Volný čas k návštěvě historických cremonských cukráren, popř. k večeři. Návrat do hotelu.
4. den: 
Po snídani exkurze v jediné sýrárně, která vyrábí pravý parmezán z mléka vzácných „červených krav“ (vacche rosse), ochutnávka a možnost nákupu. Podrobná prohlídka PARMY s jejím nepřeberným bohatstvím památek: dóm, románské baptisterium, Palazzo della Pilotta, vévodský park, rodný dům Artura Toscaniniho, v případě zájmu prohlídka interiérů klasicistního Královského divadla. Volný čas, možnost večeře či nákupů ve skvělých místních laůdkářstvích a cukrárnách. Návrat do hotelu.
5. den: 

Po snídani výjezd k baroknímu poutnímu chrámu Madonna di San Luca vysoko nad Bolognou. Je možné projít část nejdelšího krytého schodiště na světě. Přejezd do Bologne a podrobná prohlídka města, kde vznikly mortadella, tortellini, tagliatelle, lasagne, boloňské ragú aj. Uvidíte hrob sv. Dominika s Michelangelovými sochami, románský komplex chrámů přezdívaný "J eruzalém", největší farní kostel na světě, barokní budovu nejstarší evropské univerzity, zachované rodové věže, slavná boloňská podloubí a také historické pastificio (výrobna domácích těstovin a cukrárna v jednom). Ve volném čase lze prohlédnout sbírky Národní galerie s díly mistrů tzv. boloňské školy (Carracciové, Guercino, Guido Reni) či Městského muzea (monumentální sály a obrazárna), hýřit ve zdejších lahůdkářstvích a cukrárnách, navštívit trh v uličkách kolem staré univerzity.. Volný čas na výhodné nákupy místních specialit, procházky a večeři. Večer odjezd do hotelu.

6. den: 
Po snídani odjezd z hotelu. Předpokládaný příjezd do Olomouce před 22.00.
 
Cena zahrnuje: 

dopravu autobusem, 5x ubytování v hotelu se snídaní, exkurze a ochutnávka v sýrárně, služby průvodce

Cena nezahrnuje: případné pobytové taxy, cestoní pojištění, vstupy, návštěva octárny

Fakultativně: 

1/1 pokoj 1.800 Kč/osoba/pobyt

 

Region: 
Itálie
Strava: 
Počet nocí: 
4

Termíny pro tento zájezd:

Termín Cena Odjezdová místa
01.10.2019 - 06.10.2019
10 590,- Kč AB

BENÁTKY, FLORENCIE, ŘÍM, VATIKÁN

Odjezd v brzkých ranních hodinách. Přejezd do oblasti řeky Piavy, známé boji v době I. světové války, pokračování do Lido di Jesolo, ubytování v blízkosti pláže, možnost procházky po historickém středu městečka, případně koupání v moři. Ubytování, nocleh.

KRÁSY SEVERNÍ ITÁLIE s návštěvou opery NABUCCO ve Veroně

Odjezd ve večerních hodinách přes Rakousko do Itálie

BENÁTKY A OSTROVY V BENÁTSKÉ LAGUNĚ

Časně ráno odjezd z Brna přes Rakousko do Itálie, odpoledne ubytování v letovisku LIDO DI JESOLO, možnost pozdně odpoledního koupání, nocleh.

MALEBNÉ TOSKÁNSKO A OSTROV ELBA

Odjezd v 4:00 z Olomouce. Celodenní přejezd Rakouskem a Itálií. V odpoledních hodinách zastávka v BOLOGNI, hlavním městě provincie Emilia-Romagna, sídle arcibiskupství a nejstarší univerzity v Evropě. Poté přejezd na ubytování v okolí Florencie. Nocleh.

KOUZLA DOLOMIT - TURISTIKA

Odjezd z Olomouce cca v 5 hod. Pojedeme údolím Pustertal přes Toblach. Cestou se zastavíme u kouzelného jezera LAGO DI BRAIES (Pragser Wildsee) ležícího 1 493 m n. m. Večer se ubytujeme v oblasti Alta Badia. 

KOUZLA JEZERA LAGO DI GARDA

V ranních hodinách odjezd z ČR. Cesta přes rakouské a italské Alpy, krátké zastávky u jezera Wörthersee a ve středověkém městečku Portogruaro. Večer ubytování v hotelu.

GASTRONOMIE A PAMÁTKY SEVERNÍ ITÁLIE

V 6.00 odjezd z Olomouce. Odpoledne příjezd do SOAVE, centra stejnojmenné vinařské oblasti, historického benátského městečka s hradem a zachovaným opevněním. Procházka po městečku, možnost nákupu vína nebo posezení ve vinárně, popř. večeře. Ubytování v hotelu.

PERLY NEAPOLSKÉHO ZÁLIVU

Odjezd v brzkých ranních hodinách přes Rakousko do Itálie. Nocleh.

POŽITKÁŘSKÁ ITÁLIE

V ranních hodinách odjezd z Olomouce. Odpoledne příjezd do SOAVE, centra stejnojmenné vinařské oblasti, historického benátského městečka s hradem a zachovaným opevněním. Procházka po městečku, možnost nákupu vína nebo posezení vevinárně, popř. večeře. Ubytování v hotelu.

PISA - FLORENCIE – ŘÍM

Odjezd v časných ranních / nočních hodinách přes Rakousko do Itálie, pozdě odpoledne příjezd do města s nejstarší evropskou univerzitou BOLOGNA – pěší prohlídka historického centra města vystavěného z červených pálených cihel, večer přejezd na ubytování u Florencie, nocleh.

LIGURSKÁ RIVIÉRA – cesta za poznáním i koupáním

Odjezd z ČR v ranních hodinách přes Rakousko do Itálie. Večer ubytování v oblasti Pádské nížiny

SICÍLIE S VÝLETEM NA MALTU A LIPARSKÉ OSTROVY

Odjezd z ČR v dopoledních hodinách přes Rakousko a Itálii.

MĚSTA A VÍNA TOSKÁNSKA

V brzkých ranních hodinách odjezd z ČR a denní přejezd do Toskánska. Navečer krátká zastávka v dokonale zachovalém opevněném městečku MONTERIGGIONI. Přejezd do hotelu.

POHÁDKOVÁ MĚSTA SEVERNÍ ITÁLIE

Odjezd v časných ranních hodinách přes Rakousko do Itálie, večer ubytování, nocleh

ITALSKÁ KLENOTNICE

Odjezd z Olomouce ve 4.00 přes rakouské Alpy do Itálie, odpoledne prohlídka románského opatství POMPOSA, ubytování v hotelu v přímořském letovisku, večeře.

ITALSKÁ MOZAIKA - NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTA S POBYTEM U MOŘE

Odjezd v odpoledních hodinách přes Rakousko do Itálie.

NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTA STŘEDNÍ ITÁLIE

Odpoledne odjezd z ČR a noční přejezd do Itálie.

SARDINIE – za krásami smaragdového ostrova

odjezd v odpoledních hodinách přes Rakousko do Itálie.

Po stopách J.W. Goetha

V ranních hodinách odjezd do KARLOVÝCH VARŮ,  procházka lázeňskou částí, volný čas, přejezd do CHEBU, prohlídka historického jádra, čas na večeři, ubytování.

Toskánsko - svátek kamelií

Odjezd v ranních hodinách směr Vídeň a Graz do Itálie. Zastávka v městečku Palmanova, které je unikátně dochovanou pevností ze 16. století, vystavěnou na půdorysu devíticípé hvězdy. Pokračování na ubytování v oblasti Florencie (Montecatini Terme).

ISCHIA pobytově poznávací okruh

Odjezd z ČR v odpoledních hodinách, noční průjezd Rakouskem.

Annecy, kaňon Verdon, Ligurská riviéra, Lago di Garda

Odjezd v časných ranních hodinách přes Německo a Švýcarsko, zastávka v "Benátkách Alp", nádherném městečku ANNECY, ubytování v okolí.