GASTRONOMIE A PAMÁTKY SEVERNÍ ITÁLIE

Kód: 
KUL
BEZ NOČNÍHO PŘEJEZDU!
 
Zájezd do pravého kulinářského srdce Itálie. Bologna bývá považována za hlavní město italské gastronomie, Parma dala své jméno proslulé parmské šunce a parmezánu, z Modeny pochází balzamický ocet. Navíc je Pádská nížina plná památek světového významu: historické jádro Boloni, románské památky Modeny a Parmy a další.
1. den: 
V 6.00 odjezd z Olomouce. Odpoledne příjezd do SOAVE, centra stejnojmenné vinařské oblasti, historického benátského městečka s hradem a zachovaným opevněním. Procházka po městečku, možnost nákupu vína nebo posezení ve vinárně, popř. večeře. Ubytování v hotelu.
2. den: 

Po snídani odjezd do oblasti Modeny. Exkurze ve staré rodinné manufaktuře vyrábějící pravý balzamický ocet – ochutnávka nejméně dvou druhů aceto balsamico tradizionale DOP přímo ze sudů, z toho jeden druh zrající 100 let, k tomu výběr tradičních místních výrobků a vína. Poté návštěva Sabbionety, sídla rodu Gonzaga (UNESCO): vévodské paláce, unikátní renesanční Scamozziho divadlo. Krátká zastávka v Colornu, zámek Marie-Luisy, vdovy po Napoleonovi (exteriér). Odpoledne prohlídka historického centra Modeny, jedné z nejcennějších románských katedrál v Itálii (UNESCO). Volný čas na večeři, nákupy, případně návštěvu muzea automobilky Ferrari v originální budově Jana Kaplického či významné obrazárny v Muzejním paláci. Přejezd do hotelu.

3. den: 
Po snídani cesta do LANGHIRANA: degustace pravé parmské šunky a exkurze v manufaktuře, možnost nákupu. Na úpatí Apenin návštěva dokonale zachovaného středověkého městečka CASTELL’ARQUATO. Odpoledne prohlídka starobylé CREMONY, města spojeného s Claudiem Monteverdim, houslařstvím (je možné navštívit Stradivariho muzeum), středověkou ovocnou směsí mostarda di Cremona a nugátem torrone. Volný čas k návštěvě historických cremonských cukráren, popř. k večeři. Návrat do hotelu.
4. den: 
Po snídani exkurze v jediné sýrárně, která vyrábí pravý parmezán z mléka vzácných „červených krav“ (vacche rosse), ochutnávka a možnost nákupu. Podrobná prohlídka PARMY s jejím nepřeberným bohatstvím památek: dóm, románské baptisterium, Palazzo della Pilotta, vévodský park, rodný dům Artura Toscaniniho, v případě zájmu prohlídka interiérů klasicistního Královského divadla. Volný čas, možnost večeře. Návrat do hotelu.
5. den: 

Po snídani výjezd k poutnímu chrámu Madonna di San Luca vysoko nad Boloňou s nejdelším krytým schodištěm na světě. Přejezd do Boloni a prohlídka města, kde vznikly mortadella, tortellini, tagliatelle, lasagne ad. Hrob sv. Dominika s Michelangelovými sochami, románský komplex chrámů zvaný J eruzalém, největší farní kostel na světě, nejstarší evropská univerzita, zachované rodové věže, slavná podloubí, historické pastificio (výrobna domácích těstovin a cukrárna v jednom). Ve volném čase lze navštívit Národní galerii, Městské muzeum, lahůdkářství a cukrárny, trh v uličkách kolem univerzity… Večer odjezd do hotelu.

6. den: 
Po snídani odjezd do Česka, předpokládaný příjezd před 22.00.
7. den: 

Po Snídani přejezd do Salzburgu a prohlídka jeho pamětihodností. Volný čas, brzy odpoledne odjezd, návrat do Brna do 21:00, návrat do Olomouce kolem 22:00.

Cena zahrnuje: 

dopravu klimatizovaným autobusem, 5x ubytování v hotelu, 5x snídaně, služby průvodce.

Cena nezahrnuje: případné pobytové taxy a cestovní pojištění, vstupy a večeře

 

Region: 
Itálie
Počet nocí: 
5

BENÁTKY, FLORENCIE, ŘÍM, VATIKÁN

Odjezd v brzkých ranních hodinách. Přejezd do oblasti řeky Piavy, známé boji v době I. světové války, pokračování do Lido di Jesolo, ubytování v blízkosti pláže, možnost procházky po historickém středu městečka, případně koupání v moři. Ubytování, nocleh.

KRÁSY SEVERNÍ ITÁLIE s návštěvou opery NABUCCO ve Veroně

Odjezd ve večerních hodinách přes Rakousko do Itálie

BENÁTKY S POBYTEM U MOŘE 7 DNÍ, možnost návštěvy TERSTU

Odjezd z Olomouce ve 20:00hod do Itálie. 

MALEBNÉ TOSKÁNSKO A OSTROV ELBA

Odjezd v 4:00 z Olomouce. Celodenní přejezd Rakouskem a Itálií. V odpoledních hodinách zastávka v BOLOGNI, hlavním městě provincie Emilia-Romagna, sídle arcibiskupství a nejstarší univerzity v Evropě. Poté přejezd na ubytování v okolí Florencie. Nocleh.

PISA - FLORENCIE - ŘÍM

Odjezd v časných ranních / nočních hodinách přes Rakousko do Itálie, pozdě odpoledne příjezd do města s nejstarší evropskou univerzitou BOLOGNA – pěší prohlídka historického centra města vystavěného z červených pálených cihel, večer přejezd na ubytování u Florencie, nocleh.

KOUZLA DOLOMIT - TURISTIKA

Odjezd z Olomouce cca v 5 hod. Pojedeme údolím Pustertal přes Toblach. Cestou se zastavíme u kouzelného jezera LAGO DI BRAIES (Pragser Wildsee) ležícího 1 493 m n. m. Večer se ubytujeme v oblasti Alta Badia. 

KOUZLA JEZERA LAGO DI GARDA

V ranních hodinách odjezd z ČR. Cesta přes rakouské a italské Alpy, krátké zastávky u jezera Wörthersee a ve středověkém městečku Portogruaro. Večer ubytování v hotelu.

GASTRONOMIE A PAMÁTKY SEVERNÍ ITÁLIE

V 6.00 odjezd z Olomouce. Odpoledne příjezd do SOAVE, centra stejnojmenné vinařské oblasti, historického benátského městečka s hradem a zachovaným opevněním. Procházka po městečku, možnost nákupu vína nebo posezení ve vinárně, popř. večeře. Ubytování v hotelu.

PERLY NEAPOLSKÉHO ZÁLIVU

Odjezd v brzkých ranních hodinách přes Rakousko do Itálie. Nocleh.

POŽITKÁŘSKÁ ITÁLIE

V ranních hodinách odjezd z Olomouce. Odpoledne příjezd do SOAVE, centra stejnojmenné vinařské oblasti, historického benátského městečka s hradem a zachovaným opevněním. Procházka po městečku, možnost nákupu vína nebo posezení vevinárně, popř. večeře. Ubytování v hotelu.

PISA - FLORENCIE – ŘÍM

Odjezd v časných ranních / nočních hodinách přes Rakousko do Itálie, pozdě odpoledne příjezd do města s nejstarší evropskou univerzitou BOLOGNA – pěší prohlídka historického centra města vystavěného z červených pálených cihel, večer přejezd na ubytování u Florencie, nocleh.

LIGURSKÁ RIVIÉRA – cesta za poznáním i koupáním

Odjezd z ČR v ranních hodinách přes Rakousko do Itálie. Večer ubytování v oblasti Pádské nížiny

SICÍLIE S VÝLETEM NA MALTU A LIPARSKÉ OSTROVY

Odjezd z ČR v dopoledních hodinách přes Rakousko a Itálii.

MĚSTA A VÍNA TOSKÁNSKA

V brzkých ranních hodinách odjezd z ČR a denní přejezd do Toskánska. Navečer krátká zastávka v dokonale zachovalém opevněném městečku MONTERIGGIONI. Přejezd do hotelu.

POHÁDKOVÁ MĚSTA SEVERNÍ ITÁLIE

Odjezd v časných ranních hodinách přes Rakousko do Itálie, večer ubytování, nocleh

ITALSKÁ KLENOTNICE

Odjezd z Olomouce ve 4.00 přes rakouské Alpy do Itálie, odpoledne prohlídka románského opatství POMPOSA, ubytování v hotelu v přímořském letovisku, večeře.

ITALSKÁ MOZAIKA - NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTA S POBYTEM U MOŘE

Odjezd v odpoledních hodinách přes Rakousko do Itálie.

NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTA STŘEDNÍ ITÁLIE

Odpoledne odjezd z ČR a noční přejezd do Itálie.

SARDINIE – za krásami smaragdového ostrova

odjezd v odpoledních hodinách přes Rakousko do Itálie.

Po stopách J.W. Goetha

V ranních hodinách odjezd do KARLOVÝCH VARŮ,  procházka lázeňskou částí, volný čas, přejezd do CHEBU, prohlídka historického jádra, čas na večeři, ubytování.

Toskánsko - svátek kamelií

Odjezd v ranních hodinách směr Vídeň a Graz do Itálie. Zastávka v městečku Palmanova, které je unikátně dochovanou pevností ze 16. století, vystavěnou na půdorysu devíticípé hvězdy. Pokračování na ubytování v oblasti Florencie (Montecatini Terme).

ISCHIA pobytově poznávací okruh

Odjezd z ČR v odpoledních hodinách, noční průjezd Rakouskem.