ŠVÝCARSKO - KOUZELNÝ SVĚT HORSKÝCH ŽELEZNIC

Kód: 
RET

Cestování po švýcarských Alpách železnicí zapsanou na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Zároveň projedeme tratí tzv. Bernina expresu a větší částí Glacier expresu. Zájezd je vhodný pro SENIORY i pro rodiny s DĚTMI. Výhodou je sleva na jízdenku pro děti.

1. den: 

Odjezd z ČR v ranních hodinách. Průjezd Rakouskem nebo Německem do Švýcarska, ubytování v Churu.

2. den: 

Po snídani busem podél úzkokolejné trati do Arosy, odtud fakultativně lanovkou na štít Wiesshorn a zpět, prohlídka městečka a vláčkem přes pozoruhodný most do Landwiesu, busem do Churu a přestup na vlak. Projedeme soutěskou Předního Rýna do ILLANZ. Přestup na náš bus, který nás doveze zpět na prohlídku města Chur, které je hlavním v kantonu Graubünden. Návrat na ubytování.

3. den: 

Po snídani busem k vlaku do Churu. Pro další jízdy budeme na vlakové přejezdy využívat dvoudenní Graubünden pass. První zastavení bude ve slavném DAVOSU, prohlídka kostela sv. Jana s Giacomettiho vitrážemi, pro zájemce možnost vyjížďky lanovkou na Schatzalp, dějiště románu Kouzelný vrch. Procházka městem kolem zimního stadionu, dále haly, ve které se konají Světová ekonomická fóra, procházkou po Hohe Promenade zpět k vlaku. Divukrásnou krajinou, přes strže a kolem vodopádů najedeme ve stanici Filisur na trať Thusis – Tirano, která je zapsána na listině UNESCO. Touto tratí budeme pokračovat tento a další den. Točitými tunely linie Albula přijedeme do údolí Innu. Prohlídka proslulého St. Moritz (Svatý Mořic) – centrum a promenádní cestou podél jezera zpět k vlaku. Liníí Albula přes Landwasserviadukt zpět do Churu na ubytování.

4. den: 

Po snídani busem přes známá lyžařská centra Churwalden a Lenzerheide do Svatého Mořice, kde přesedneme na vlak. Návštěva Morteratsche. Možnost vycházky až k čelu ustupujícího ledovce, výhled na Piz Bernina ( 4049m.n.m.), návštěva mlékárny. Cesta vlakem přes sedlo Bernina ( 2253 m.n.m.) přes točitý viadukt Brusio až do italského TIRANA (Údolí Valtellina, odkud pochází víno Veltlín). Prohlídka staré čtvrti a poutního renesančního chrámu. Možnost nákupů. Opět přes sedlo Bernina do Samedanu. Pokračujeme po proudu Innu Dolním Engadinem. Všimneme si zaústění nejdelšího úzkorozchodného tunelu Vereina. Uvidíme mnohá městečka, která mají stěny domů vyzdobená sgrafity. Jedno z nejmalebnějších je Ardez, které si v podvečer prohlédneme a pokračujeme do Scuol – Taraspu, kde nás bude očekávat autobus. Noční přejezd zpět do ČR.

5. den: 

Dopoledne návrat do ČR.

 

Cena zahrnuje: 

dopravu autobusem, 3x ubytování se snídaní (dvoulůžkové, třílůžkové, jednolůžkové pokoje), služby průvodce, všechny vlakové jízdenky

Platí se na místě: pobytové taxy

Fakultativně: 

Lanovka na Weisshorn cca 18 CHF, jednolůžkový pokoj 2 250,-Kč, 3x večeře 1 890,-Kč (tříchodové menu v restauraci mimo hotel, včetně láhve vody a pečiva) .

Pozn.: Pracovníci českých drah v činné službě s vyřízeným průkazem FIP a jizdenkou FIP SP (RhB) – mají
slevu ve výši ceny vlakové jízdenky. Pouze s průkazem FIP částečná sleva z vlakové jízdenky.

SPECIÁLNÍ NABÍDKA:

Cena dítě do 16 let: 8 490 Kč - platí pouze v doprovodu minimálně jednoho rodiče , nelze uplatnit v případě, že dítě cestuje s jiným rodinným příslušníkem nebo jinou osobou.

 

Region: 
Švýcarsko
Strava: 
Počet nocí: 
3

ŠVÝCARSKÁ MOZAIKA

Odjezd pozdě odpoledne do Švýcarska.

ŠVÝCARSKO - KOUZELNÝ SVĚT HORSKÝCH ŽELEZNIC

Odjezd z ČR v ranních hodinách. Průjezd Rakouskem nebo Německem do Švýcarska, ubytování v Churu.

ŠVÝCARSKO – VELKÝ OKRUH

Odjezd z Olomouce v ranních hodinách přes Prahu a Německo. Odpoledne zastávka u impozantních RÝNSKÝCH VODOPÁDŮ. Ubytování v EINSIEDELNU

SV. MOŘIC A MASIV BERNINA

Odjezd v časných ranních hodinách do Rakouska, prohlídka malebného historického města HALL IN TIROL a ubytování v hotelu v oblasti Tyrolska.