ŠVÝCARSKO - KOUZELNÝ SVĚT HORSKÝCH ŽELEZNIC

Kód: 
RET

Cestování po švýcarských Alpách železnicí zapsanou na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Zároveň projedeme tratí tzv. Bernina expresu a větší částí Glacier expresu. Zájezd je vhodný pro SENIORY i pro rodiny s DĚTMI . Výhodou je sleva na jízdenku pro děti.

 

1. den: 

Odjezd z ČR v ranních hodinách. Průjezd Rakouskem nebo Německem do Švýcarska, ubytování v oblasti Chur. 

2. den: 

Po snídani odjezd aubusem do starobylého biskupského města CHUR, prohlídka. Cesta vlakem soutěskou předního Rýna RHEINSCHLUCHT do Ilanz, pokračování busem do DISENTIS k nejstaršímu klášteru ve Švýcarsku (prohlídka barokní baziliky) a dál na hranice kantonů Graubünden a Uri do průsmyku
OBERALPPASS (2044 m n. m.) na trase Matterhorn-Gotthardské dráhy. Zpět busem do Parpanu, vyjížďka lanovkou na PARPANER ROTHORN. Návrat na ubytování.

3. den: 

Po snídani přeprava busem k vlaku (a večer vždy od vlaku). Všechny další jízdy po dva dny budou vlakem. Jízda do slavného DAVOSU, prohlídka kostela sv. Jana s Giacomettiho vitrážemi, pro zájemce možnost vyjížďky lanovkou na Schatzalp, dějiště románu Kouzelný vrch. Procházka městem kolem zimního stadionu, dále haly, ve které se konají Světová ekonomická fóra, procházkou po Hohe Promenade zpět k vlaku. Průjezd tunelem VEREINA (nejdelší úzkorozchodný tunel na světě) do oblasti Dolního Engadinu, do ARDEZU. Jedná se o malebné městečko, ve kterém jakoby usnul čas. Najdeme zde většinu domů zdobených s grafity a nad nimi malý hrádek. Zajedeme pouze na konečnou trati ve Scuol-Taraspu a proti proudu Innu vyjedeme až do proslulého ST. MORITZ (Svatý Mořic). Prohlídka města a promenádní cestou podle jezera se vrátíme na nádraží, cesta na ubytování.

4. den: 
Po snídani tratí UNESCO přes Landwasserviadukt a točité tunely linie Albula do MORTERATSCHE. Možnost vycházky přímo k čelu stejnojmenného ledovce, návštěva horské mlékárny. Cesta vlakem přes sedlo BERNINA ( 2253m n.m.) s výhledy na Piz Bernina( 4049m n.m.), a další horské štíty a ledovce přes Brusio (točitý viadukt) do italského městečka TIRANO. Prohlídka staré čtvrti a poutního renesančního chrámu. Možnost nákupů. Přejezd opět přes sedlo Bernina až do Churu, kde na nás bude čekat autobus. Noční přejezd zpět do ČR.
5. den: 

Dopoledne návrat do ČR.

 

Cena zahrnuje: 

dopravu autobusem, 3x ubytování se snídaní (dvoulůžkové, třílůžkové, jednolůžkové pokoje nebo až 6ti lůžkové apartmány), služby průvodce, vlakovou jízdenku Chur – Ilanz a DVOUDENNÍ VLAKOVOU JÍZDENKU.

 

 

Fakultativně: 

3x večeře: příplatek 1150 Kč/osoba, jednolůžkový pokoj - příplatek 1990 Kč.

Pozn.: Pracovníci českých drah v činné službě s vyřízenou jizdenkou FIP pro švýcarské železnice SP (RhB) – mají
slevu ve výši ceny vlakové jízdenky.

Region: 
Švýcarsko
Speciální nabídka: 
Cena pro dítě na přistýlce: dítě 6-12 let 7 190 Kč, dítě 13-16 let 7 990 Kč
Strava: 
Počet nocí: 
3

ŠVÝCARSKÁ MOZAIKA

Odjezd pozdě odpoledne do Švýcarska.

ŠVÝCARSKO - KOUZELNÝ SVĚT HORSKÝCH ŽELEZNIC

Odjezd z ČR v ranních hodinách. Průjezd Rakouskem nebo Německem do Švýcarska, ubytování v oblasti Chur. 

ŠVÝCARSKO – VELKÝ OKRUH

Poznávací zájezd VELKÝ OKRUH ŠVÝCARSKEM vás provede nejzajímavějšími místy Švýcarska.

PROGRAM: Odjezd z Olomouce v ranních hodinách přes Prahu a Německo. Odpoledne zastávka u impozantních RÝNSKÝCH VODOPÁDŮ. Ubytování v EINSIEDELNU