ŠVÝCARSKO – VELKÝ OKRUH

Kód: 
SVY

s výletem do Chamonix, lanovkou do masivu Mont Blanc a plavbou po Luzenrském jezeře

1. den: 

Odjezd z Olomouce v ranních hodinách přes Prahu a Německo. Odpoledne zastávka u impozantních RÝNSKÝCH VODOPÁDŮ. Ubytování v EINSIEDELNU

 

2. den: 

Po snídani odjezd do CURYCHU, prohlídka největšího města země s hlavní nákupní třídou Bahnhofstrasse, nazývanou "výkladní skříň Evropy", starými čtvrtěmi Niederdorf a Oberdorf, chrámy Grossmunster a Fraumunster(Chagalovy vitráže), Domem umění a světoznámnou cukrárnou Sprungli. Odpoledne přejezd k Luzernskému jezeru (Vierwaldstättersee), jízda po pobřeží a fakultativně plavba výletní lodí nádhernou horskou krajinou do LUZERNU. Prohlídka centra města -  dřevěné mosty Kappelbrücke a Spreuerbrücke, starobylé domy uprostřed zachovalých hradeb. Přejezd na ubytování. 

 

3. den: 

Cesta po severním okraji Berner Oberland k jezeru BRIENZERSEE a fakultativně vyjížďka parním vlakem na BRIENZER ROTHORN (2 350 m n.m.) - skvělý výhled na jezero a okolní hory včetně Eigeru, Mőnchu a Jungfrau. Pokračování podél Thunersee do hlavního města ŠVÝCARSKA BERNU (staré město položené vysoko nad řekou, dóm, renesanční kašny, podloubí...). Zastávka ve starém městečku GRUYÈRES, možnost nákupu sýra. Přejezd na ubytování. 

 

4. den: 

Ráno jízda vysokohorskou krajinou do CHAMONIX, fakultativně vyjížďka lanovkou na MONT BLANC do výšky 3 842 m n. m. (Aiguille du Midi), poté hrad CHILLON u Ženevského jezera , zastávka ve městě MONTREUX nebo v elegantním lázeňském městě VEVEY. V podvečer procházka po historickém jádru LAUSANNE. Návrat na ubytování, nocleh.

 

5. den: 

Po snídani zastávka a prohlídka středověkého městečka NYON (hrad s expozicí klasicistního porcelánu, antické vykopávky) a poté podrobná prohlídka ŽENEVY – staré město s cennou katedrálou, nábřeží, parky, barokní architektura, muzea s volnými vstupy… Možnost vyhlídkové plavby po jezeře a výletu tramvají do čtvrti CAROUGE. Večer odjezd do ČR.

 

6. den: 

Návrat do Olomouce v poledních hodinách.

 

Cena zahrnuje: 

dopravu autobusem, 4x ubytování v hotelu se snídaní, služby průvodce

Cena nezahrnuje: vstupy, vyjížďky lanovkou a vlakem

Platí se na místě: pobytové taxy

 

Region: 
Švýcarsko
Strava: 
Počet nocí: 
4

Termíny pro tento zájezd:

Termín Cena Odjezdová místa
17.09.2019 - 22.09.2019
8 890,- Kč ABC

ŠVÝCARSKÁ MOZAIKA

Odjezd pozdě odpoledne do Švýcarska.

ŠVÝCARSKO - KOUZELNÝ SVĚT HORSKÝCH ŽELEZNIC

Odjezd z ČR v ranních hodinách. Průjezd Rakouskem nebo Německem do Švýcarska, příjezd do nejvýše položeného švýcarského města uprostřed vysokých hor DAVOSU (1.560m n.m.), ubytování.

ŠVÝCARSKO – VELKÝ OKRUH

Odjezd z Olomouce v ranních hodinách přes Prahu a Německo. Odpoledne zastávka u impozantních RÝNSKÝCH VODOPÁDŮ. Ubytování v EINSIEDELNU

 

SV. MOŘIC A MASIV BERNINA

Odjezd v časných ranních hodinách do Rakouska, prohlídka malebného historického města HALL IN TIROL a ubytování v hotelu v oblasti Tyrolska.