ŠVÝCARSKO – VELKÝ OKRUH

Kód: 
SVY

Rýnske vodopády • LUZERN • CURYCH (Zürich) • BERN • GRUYÈRES • CHAMONIX • MONT BLANC • MONTREUX • LAUSANNE • ŽENEVA 

plavba po Luzernském jezeře a vyjížďka na Brienzer Rothorn

1. den: 

Odjezd z Olomouce v ranních hodinách přes Prahu a Německo. Odpoledne zastávka u impozantních RÝNSKÝCH VODOPÁDŮ. Ubytování v EINSIEDELNU

2. den: 

Dopoledne přejezd k Luzernskému jezeru (Vierwaldstättersee), jízda po pobřeží a fakultativně plavba výletní lodí nádhernou horskou krajinou do LUZERNU. Prohlídka centra města LUZERN -  dřevěné mosty Kappelbrücke a Spreuerbrücke, starobylé domy uprostřed zachovalých hradeb. Odpoledne prohlídka největší metropole ŠVÝCARSKA - CURYCHU (Zürich) s hlavní nákupní třídou Bahnhofstrasse, nazývanou "výkladní skříň Evropy", starými čtvrtěmi Niederdorf a Oberdorf, chrámy Grossmünster a Fraumünster (Chagallovy vitráže), Domem umění (sbírka impresionistů) a světoznámou cukrárnou Sprüngli. Přejezd na ubytování. 

3. den: 

Cesta po severním okraji Berner Oberland k jezeru BRIENZERSEE a fakultativně vyjížďka parním vlakem na BRIENZER ROTHORN (2 350 m n.m.) - skvělý výhled na jezero a okolní hory včetně Eigeru, Mőnchu a Jungfrau. Pokračování podél Thunersee do hlavního města ŠVÝCARSKA BERNU (staré město položené vysoko nad řekou, dóm, renesanční kašny, podloubí...). Zastávka ve starém městečku GRUYÈRES, možnost nákupu sýra. Přejezd na ubytování. 

4. den: 

Ráno jízda vysokohorskou krajinou do CHAMONIX, fakultativně vyjížďka lanovkou na MONT BLANC do výšky 3 842 m n. m. (Aiguille du Midi), poté hrad CHILLON u Ženevského jezera (individuální prohlídka s českým textem), průjezd MONTREUX a zastávka v elegantním lázeňském městě VEVEY. V podvečer procházka po historickém jádru LAUSANNE. Návrat na ubytování. 

5. den: 

Po snídani zastávka a prohlídka středověkého městečka NYON (hrad s expozicí klasicistního porcelánu, antické vykopávky) a poté podrobná prohlídka ŽENEVY – staré město s cennou katedrálou, nábřeží, parky, barokní architektura, muzea s volnými vstupy… Možnost vyhlídkové plavby po jezeře a výletu tramvají do čtvrti CAROUGE. Večer odjezd do ČR.

6. den: 

Návrat do Olomouce v poledních hodinách.

 

Cena zahrnuje: 

dopravu autobusem, 4x ubytování v hotelu se snídaní, služby průvodce.

Cena nezahrnuje: vstupy, vyjížďky lanovkou a vlakem

Platí se na místě: pobytové taxy

 

Region: 
Švýcarsko
Strava: 
Počet nocí: 
4

ŠVÝCARSKÁ MOZAIKA

Odjezd pozdě odpoledne do Švýcarska.

ŠVÝCARSKO - KOUZELNÝ SVĚT HORSKÝCH ŽELEZNIC

Odjezd z ČR v ranních hodinách. Průjezd Rakouskem nebo Německem do Švýcarska, ubytování v Churu.

ŠVÝCARSKO – VELKÝ OKRUH

Odjezd z Olomouce v ranních hodinách přes Prahu a Německo. Odpoledne zastávka u impozantních RÝNSKÝCH VODOPÁDŮ. Ubytování v EINSIEDELNU

SV. MOŘIC A MASIV BERNINA

Odjezd v časných ranních hodinách do Rakouska, prohlídka malebného historického města HALL IN TIROL a ubytování v hotelu v oblasti Tyrolska.