Chorvatsko

Kód: 
CRN

ZÁHŘEB • NP PLITVICE • ZADAR • NP KRKA • ŠIBENIK • TROGIR • SPLIT

 

1. den: 

Odjezd v ranních hodinách. Průjezd Rakouskem a Slovinskem, odpoledne příjezd do Záhřebu. Prohlídka historického centra metropole - katedrála Nanebevzetí Panny Marie, sv. Štěpána a sv. Ladislava, Kaptol, Horní Město, náměstí sv. Marka, náměstí Bána Jelačice a další. Ubytování a nocleh v oblasti Záhřebu.

2. den: 

Po snídani odjezd ze Záhřebu směrem na Karlovac a poté návštěva světoznámého Národního parku PLITVICKÁ JEZERA. Od roku 1979 je tato přírodní památka zapsána na seznam UNESCO. Národní park představuje fenomén 16 jezer s průzračnou a třpytivou vodou, vzájemně propojených vodopády o celkové vodní ploše 2 km². Prohlídková trasa trvá přibližně 4 hodiny. Po prohlídce NP přejezd na dalmátské pobřeží. Ubytování, nocleh.

3. den: 

Po snídani odjezd do nejznámějšího Národního parku  KRKA. Národní park Krka je soustava peřejí, kaskád a vodopádů, pod kterými je možné se i vykoupat. V programu je zahrnuta 25 minut dlouhá plavba lodí ze Skradinu proti proudu Krky k vodopádům a dále po stece a po schodech podél řeky, nebo cesta autobusem z Lozovce k vodopádům a okruh po dřevěných lávkách nad peřejemi. Odpoledne prohlídka historického města Šibenik (UNESCO). Návrat do Zadaru, prohlídka centra města, nocleh v hotelu.

4. den: 

Po snídani odjezd do národního parku Paklenica. Park je součástí pohoří Velebit: prohlídková trasa - nenáročná turistika kaňonem Velika Paklenica. Prohlídka přímořského lázeňského městečka Trogir (UNESCO) s unikátní katedrálou sv. Vavřince z 13. století. Odpoledne a navečer prohlídka historického centra bílého města Split, starověké metropole Dalmácie (UNESCO) - palác římského císaře Diokleciána ze 4. století, dvorana Peristil, kostel sv. Domnia, nábřežní promenáda. Večer nábrat na ubytování.

5. den: 

Po snídani odjezd zpět do České republiky, příjezd ve večerních hodinách.

 

 

Cena zahrnuje: 

dopravu autobusem, 4x ubytování v hotelu ** a *** (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), 4x snídani, služby průvodce

 

Fakultativně: 

3x večeře 960 Kč, vstupy - NP Plitvice 110 HRK, NP Krka 90 HRK, NP Paklenice 50 HRK (1 HRK = cca 3,50 Kč)

 

Region: 
Chorvatsko
Strava: 
Počet nocí: 
4

Termíny pro tento zájezd:

Termín Cena Odjezdová místa
25.09.2019 - 29.09.2019
6 290,- Kč AB
26.10.2019 - 30.10.2019
6 290,- Kč AB

Chorvatsko

Odjezd v ranních hodinách. Průjezd Rakouskem a Slovinskem, odpoledne příjezd do Záhřebu. Prohlídka historického centra metropole - katedrála Nanebevzetí Panny Marie, sv. Štěpána a sv. Ladislava, Kaptol, Horní Město, náměstí sv. Marka, náměstí Bána Jelačice a další. Ubytování a nocleh v oblasti...

Prodloužený víkend v Baranji

Odjezd brzo ráno. Příjezd do městečka BELI MANASTIR v pozdních odpoledních hodinách. Ubytování a večeře ve 4* hotelu.