Po stopách J.W. Goetha

Kód: 
JWG

 

V LETOŠNÍM ROCE TENTO ZÁJEZD POŘÁDÁME POUZE PRO SKUPINY - ZAJISTÍME LIBOVOLNÝ TERMÍN ZA SPECIÁLNÍ CENU. INFORMACE V CK.

 

Z KARLOVÝCH VARŮ PŘES ALPY DO ITÁLIE

 

Karlovy Vary - Cheb - Řezno - Mnichov - Innsbruck - Brixen - Bozen - Trident - Lago di Garda

 

V roce 1786 se Johann Wolfgang Goethe vypravil z Karlových Varů přes Franky, Bavorsko a Tyroly do Itálie. Jeho cesta vedla až na Sicílii a trvala téměř dva roky. V roce 2015 máte možnost vyzkoušet si první etapu jeho cesty mezi Karlovými Vary a Lago di Garda. Průběh našeho zájezdu věrně kopíruje Goetheho trasu, ovšem v  podmínkách 21. století.

 

 

1. den: 

V ranních hodinách odjezd do KARLOVÝCH VARŮ,  procházka lázeňskou částí, volný čas, přejezd do CHEBU, prohlídka historického jádra, čas na večeři, ubytování.

2. den: 

Odjezd do Německa, cestou zastávka u barokní klášterní baziliky WALDSASSEN, poté prohlídka ŘEZNA (REGENSBURG), jednoho z nejlépe zachovaných německých měst (památka UNESCO), a pokračování do MNICHOVA. Prohlídka historického jádra, volný čas. Ubytování v oblasti Mnichova.

3. den: 

Návštěva barokního klášterního komplexu BENEDIKTBEUERN. Cesta kolem krásných jezer KOCHELSEE a WALCHENSEE (zastávky na vyhlídkových bodech) do půvabného městečka MITTENWALD, proslulého malovanými fasádami, možnost vyjížďky kabinovou lanovkoupod Westliche Karwendelspitze (2244 m n. m.) a nenáročné túry po hřebeni, po kterém vede hranice Německa a Rakouska. Volný čas v Mittenwaldu. Pokračování do Tyrolska kolem Scharnitz a Zirl (bez zastávek), ubytování v oblasti Innsbrucku.

4. den: 

Dopoledne prohlídka INNSBRUCKU ("Zlatá stříška", Hofburg, nábřeží Innu, ...) a odjezd přes Brennerský průsmyk do Itálie. První město na italské straně Tyrol má ještě zcela alpský ráz: STERZING (italsky VIPITENO). Procházka starobylým městem s pestrými měšťanskými domy. Následuje BRIXEN (BRESSANONE), buskupské město s nádhernou katedrálou a krásným historickým jádrem. Procházka k domu K. Havlíčka Borovského. Ubytování.

5. den: 

Dopoledne prohlídka hlavního města regionu Jižní Tyroly BOZEN (italsky BOLZANO): charakteristická středověká podloubí, elegantní náměstí, v místním archeologickém muzeu možnost vidět ostatky Ötziho. Poté volný čas v krásném vinařském městečku KALTERN (CALDARO), kde se dají koupit vyhlášená jihotyrolská vína, nebo pro zájemce koupání v Kalternském jezeře (v moderním koupališti s veškerou infrastrukturou). Odpoledne prohlídka starobylého TRIDENTU (TRENTO), dějiště jednoho z nejznámějších církevních koncilů: katedrála, církevní paláce zdobené freskami, obrovitý hrad Buonconsiglio... Volný čas na večeři, ubytování.

6. den: 

LAGO DI GARDA. Ráno prohlídka nejsevernějšího města na jezeřev RIVA DEL GARDA. Nalodění na výletní loď a plavba do LIMONE na strmém západním břehu. Limone patří k nejkrásnějším místům na Lago di Garda a je proslulé terasami, na kterých se pěstují citroníky. Plavba přes jezero do MALCESINE, nejmalebnějšího městečka rozprostírajícího se na svahu pod zachovalým hradem. Prohlídka, volný čas. Pokračování lodí do BARDOLINA, které je známé svým olivovým olejem a červeným vínem. Večer odjezd do ČR. (V případě velmi špatného počasí objedeme východní břeh jezera autobusem a den strávíme ve VERONĚ: románské a gotické baziliky, hrad Castelvecchio s obrazárnou, kavárny, nákupy, atd.)

7. den: 

Návrat do ČR v dopoledních hodinách.

 

Cena zahrnuje: 

dopravu autobusem, 5x ubytování se snídaní, služby průvodce

 

 

Region: 
Itálie
Speciální nabídka: 

BEZ NOČNÍHO PŘEJEZDU

Strava: 
Počet nocí: 
5

BENÁTKY, FLORENCIE, ŘÍM, VATIKÁN

Odjezd v brzkých ranních hodinách. Přejezd do oblasti řeky Piavy, známé boji v době I. světové války, pokračování do Lido di Jesolo, ubytování v blízkosti pláže, možnost procházky po historickém středu městečka, případně koupání v moři. Ubytování, nocleh.

KRÁSY SEVERNÍ ITÁLIE s návštěvou opery NABUCCO ve Veroně

Odjezd ve večerních hodinách přes Rakousko do Itálie

BENÁTKY A OSTROVY V BENÁTSKÉ LAGUNĚ

Časně ráno odjezd z Brna přes Rakousko do Itálie, odpoledne ubytování v letovisku LIDO DI JESOLO, možnost pozdně odpoledního koupání, nocleh.

MALEBNÉ TOSKÁNSKO A OSTROV ELBA

Odjezd v 4:00 z Olomouce. Celodenní přejezd Rakouskem a Itálií. V odpoledních hodinách zastávka v BOLOGNI, hlavním městě provincie Emilia-Romagna, sídle arcibiskupství a nejstarší univerzity v Evropě. Poté přejezd na ubytování v okolí Florencie. Nocleh.

KOUZLA DOLOMIT - TURISTIKA

Odjezd z Olomouce cca v 5 hod. Pojedeme údolím Pustertal přes Toblach. Cestou se zastavíme u kouzelného jezera LAGO DI BRAIES (Pragser Wildsee) ležícího 1 493 m n. m. Večer se ubytujeme v oblasti Alta Badia. 

KOUZLA JEZERA LAGO DI GARDA

V ranních hodinách odjezd z ČR. Cesta přes rakouské a italské Alpy, krátké zastávky u jezera Wörthersee a ve středověkém městečku Portogruaro. Večer ubytování v hotelu.

GASTRONOMIE A PAMÁTKY SEVERNÍ ITÁLIE

V 6.00 odjezd z Olomouce. Odpoledne příjezd do SOAVE, centra stejnojmenné vinařské oblasti, historického benátského městečka s hradem a zachovaným opevněním. Procházka po městečku, možnost nákupu vína nebo posezení ve vinárně, popř. večeře. Ubytování v hotelu.

PERLY NEAPOLSKÉHO ZÁLIVU

Odjezd v brzkých ranních hodinách přes Rakousko do Itálie. Nocleh.

POŽITKÁŘSKÁ ITÁLIE

V ranních hodinách odjezd z Olomouce. Odpoledne příjezd do SOAVE, centra stejnojmenné vinařské oblasti, historického benátského městečka s hradem a zachovaným opevněním. Procházka po městečku, možnost nákupu vína nebo posezení vevinárně, popř. večeře. Ubytování v hotelu.

PISA - FLORENCIE – ŘÍM

Odjezd v časných ranních / nočních hodinách přes Rakousko do Itálie, pozdě odpoledne příjezd do města s nejstarší evropskou univerzitou BOLOGNA – pěší prohlídka historického centra města vystavěného z červených pálených cihel, večer přejezd na ubytování u Florencie, nocleh.

LIGURSKÁ RIVIÉRA – cesta za poznáním i koupáním

Odjezd z ČR v ranních hodinách přes Rakousko do Itálie. Večer ubytování v oblasti Pádské nížiny

SICÍLIE S VÝLETEM NA MALTU A LIPARSKÉ OSTROVY

Odjezd z ČR v dopoledních hodinách přes Rakousko a Itálii.

MĚSTA A VÍNA TOSKÁNSKA

V brzkých ranních hodinách odjezd z ČR a denní přejezd do Toskánska. Navečer krátká zastávka v dokonale zachovalém opevněném městečku MONTERIGGIONI. Přejezd do hotelu.

POHÁDKOVÁ MĚSTA SEVERNÍ ITÁLIE

Odjezd v časných ranních hodinách přes Rakousko do Itálie, večer ubytování, nocleh

ITALSKÁ KLENOTNICE

Odjezd z Olomouce ve 4.00 přes rakouské Alpy do Itálie, odpoledne prohlídka románského opatství POMPOSA, ubytování v hotelu v přímořském letovisku, večeře.

ITALSKÁ MOZAIKA - NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTA S POBYTEM U MOŘE

Odjezd v odpoledních hodinách přes Rakousko do Itálie.

NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTA STŘEDNÍ ITÁLIE

Odpoledne odjezd z ČR a noční přejezd do Itálie.

SARDINIE – za krásami smaragdového ostrova

odjezd v odpoledních hodinách přes Rakousko do Itálie.

Po stopách J.W. Goetha

V ranních hodinách odjezd do KARLOVÝCH VARŮ,  procházka lázeňskou částí, volný čas, přejezd do CHEBU, prohlídka historického jádra, čas na večeři, ubytování.

Toskánsko - svátek kamelií

Odjezd v ranních hodinách směr Vídeň a Graz do Itálie. Zastávka v městečku Palmanova, které je unikátně dochovanou pevností ze 16. století, vystavěnou na půdorysu devíticípé hvězdy. Pokračování na ubytování v oblasti Florencie (Montecatini Terme).

ISCHIA pobytově poznávací okruh

Odjezd z ČR v odpoledních hodinách, noční průjezd Rakouskem.

Annecy, kaňon Verdon, Ligurská riviéra, Lago di Garda

Odjezd v časných ranních hodinách přes Německo a Švýcarsko, zastávka v "Benátkách Alp", nádherném městečku ANNECY, ubytování v okolí.