Portugalsko - Španělsko

Kód: 
POŠ

 

V LETOŠNÍM ROCE TENTO ZÁJEZD POŘÁDÁME POUZE PRO SKUPINY - ZAJISTÍME LIBOVOLNÝ TERMÍN ZA SPECIÁLNÍ CENU. INFORMACE V CK.

 

BARCELONA - GRANADA - CÓRDOBA - SEVILLA - GIBRALTAR - CÁDIZ - ALGARVE (LAGOS) - LISABON - CABO DA ROCA - SINTRA - TOMAR - BATALHA - ALCOBACA  - FÁTIMA - COIMBRA - PORTO - SALAMANCA  - EL ESCORIAL - TOLEDO - MADRID - LYON

1. den: 

Odjezd v odpoledních hodinách.

2. den: 

BARCELONA (UNESCO) - metropole Katalánska s množstvím památek: Sagrada Familia, katedrála sv. Eulálie, gotická stará čtvrť, Rambla, Kolumbův památník a další. Nocleh.

3. den: 

Přejezd španělským pobřežím přes Valencii, Alicante do Granady. Nocleh.

4. den: 

GRANADA (UNESCO) - město zasazené do přírody na úpatí pohoří Sierra Nevada s pohádkově krásnými památkami z doby maurské nadvlády (palác Alhambra, letohrádek Generalife se zahradami, arabská čtvrť Albaicín,...) Nocleh.

5. den: 

CÓRDOBA (UNESCO) - bývalé arabské sídelní město: mešita, židovská a stará čtvrť s typickými bílými stavbami, úzkými uličkami a půvabnými nádvořími, římský most. SEVILLA (UNESCO) - město přezdívané pro svou krásu perlou Andalusie s třetí největší katedrálou v Evropě, s překrásným zámkem Alcazar v maurském slohu a bílou židovskou čtvrtí. Nocleh. 

6. den: 

GIBRALTAR - britská korunní kolonie, staré město a pevnost střežící průliv mezi Evropou a Afrikou. CÁDIZ - malebné bílé město ležící na úzkém poloostrově nabízí krásné promenády a pláže.

7. den: 

Přejezd do PORTUGALSKA - na pobřeží ALGARVE - jedno z nejkrásnějších pobřeží Evropy s písečnými plážemi i rozeklanými útesy. Malebné městečko LAGOS, odpočinek a koupání na plážích zasazených mezi skalisky. Nocleh.

8. den: 

LISABON - metropole Portugalska, prohlídka čtvrti BELÉM (UNESCO) s významnými památkami - klášter Jeronýmů, Belémská věž, Památník objevitelů. CABO DA ROCA - nejzápadnější výběžek kontinentální Evropy. SINTRA (UNESCO) - královské město s mnoha paláci, jedno z nejstarších v Portugalsku, opěvované pro svoji krásu mnoha básníky.

9. den: 

TOMAR (UNESCO) - majestátní templářský hrad z 12. století. Se slavnou templářskou rotundou a proslulým manuelským oknem. BATALHA (UNESCO) - pro svou krásu ve všech dějinách umění vyzdvihovaný klášter. ALCOBACA (UNESCO) je starobylé městečko s kláštěrem Panny Marie. FÁTIMA - slavné poutní místo.

10. den: 

COIMBRA - univerzitní město, první hlavní město Portugalska se Starou katedrálou, kostelem sv. Kříže a nejstarší univerzitou v Portugalsku. Přístavní město PORTO (UNESCO), známé svým vinařstvím - portské víno. Nocleh.

11. den: 

Přejezd zpět do Španělska. Cestou prohlídka univerzitního města SALAMANCA (UNESCO) se starou a Novou katedrálou, římským mostem, malebným náměstím Plaza Mayor a Domem mušlí. Nocleh.

12. den: 

Monumentální zámek a královský pantheon EL ESCORIAL (UNESCO). TOLEDO (UNESCO) - krásná katedrála, důmmalíře El Greca, synagoga Santa Maria la Blanca aj. Nocleh.

Cena zahrnuje: 

pojištění léčebných výloh a storna, dopravu zahraničním autobusem, služby průvodce, 12x ubytování (2 lůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím), 12x snídani (2x snídaňové balíčky), 3x večeři

Fakultativně: 

vstupné do ALHAMBRY s rezervací á cca 700 Kč (nutno objednat při přihlášení )

Region: 
Portugalsko a Španělsko
Strava: 
13. den: 

MADRID - hlavní město Španělska, královský palác, park Retiro, Plaza Mayor, Puerta del Sol aj. Noční přejezd do Francie.

14. den: 

Průjezd Francií. Prohlídka LYONU (UNESCO), nocleh.

15. den: 

Příjezd ve večerních hodinách.

Počet nocí: 
12

Portugalsko - Španělsko

Odjezd v odpoledních hodinách.