Malta a Gozo

Kód: 
MAL
1. den: 
Odjezd z Brna na letiště ve Vídni, odlet na Maltu. Po příletu transfer do hotelu, seznámení se s okolím. Nocleh.
2. den: 
Po snídani LA VALETA, hlavní město ostrova pod ochranou UNESCO s dokonalým systémem opevnění z poloviny 16. století, zahrady Baracca s překrásným výhledem na přístav, katedrála sv. Jana, palác velmistrů, sídlo parlamentu a sídlo prezidenta. Odpoledne tradiční rybářská vesnička Marsaxlokk, s malebným přístavem s barevnými čluny, plná typických restaurací a taveren nabízejících převážně ryby a plody moře. Návrat na ubytování.
3. den: 
Po snídani prohlídka prehistorické lokality s chrámy HAGAR QIM a MNAJDRA, které patří k nejpůsobivějším maltským památkám a jsou  opředené mnoha záhadami a legendami, zdejší okolí skýtá také nádherné přímořské scenérie. Odpoledne bývalé hlavní město ostrova
MDINA, představující to nejlepší z historické Malty. Zdejší úzké uličky lákají k procházkám, z terasy za katedrálou je úchvatný výhled na celý ostrov. Dále RABAT, ve kterém se nacházejí katakomby sv. Pavla a Agáty, ve kterých byli pohřbíváni první křesťanští obyvatelé ostrova. Zastávka na úchvatných útesech Dingli. Návrat na ubytování.
4. den: 

Po snídani celodenní výlet na ostrov GOZO. Z trajektu jsou pěkné pohledy na nejmenší ostrov maltského souostroví Comino. Gozo má svou typickou atmosféru, podle legend byl kdysi obývaný nymfou Kalypsó. Mezi nejzajímavější atrakce patří prehistorické chrámy Ġgantija zvané Věž obrů, přírodní úkaz Modré okno a tzv. vnitřní moře a návštěva hlavního města ostrova Victoria s citadelou a katedrálou. Volno k nákupům, návrat na ubytování.

5. den: 

Po snídani prohlídka okolí hlavního města La Valetty – zábavní čtvrti St. Julian’s a Paceville, kam se chodí po večerech bavit místní mládež. Město Vittoriosa, bývalé sídlo řádu maltézských rytířů. Odpoledne volno, které je možné strávit další prohlídkou La Valetty nebo procházkami po nábřeží ve čtvrti Sliema.

6. den: 

Po snídani osobní volno, odjezd na letiště a odlet do Vídně. Po příletu transfer do Brna.

Cena zahrnuje: 
zpáteční letenku z Vídně na Maltu (včetně letištních tax) 5x ubytování se snídaní ve dvoulůžkových pokojích *** hotelu, uvedené výlety, služby průvodce, transfer z letiště do hotelu a zpět, pojištění CK proti úpadku.
Fakultativně: 
4 večeře v hotelu 1.560 Kč. příplatek za jednolůžkový pokoj 4.290 Kč, příplatek za jednolůžkový pokoj 4.290 Kč.
 
Cena nezahrnuje:
pojištění do zahraničí, případné vstupy, transfer z Brna na letiště ve Vídni a zpět - MOŽNOST SVOZU NA VYŽÁDÁNÍ (cena dle počtu
zájemců, bude upřesněna v CK).
Region: 
Malta
Strava: 
Počet nocí: 
5

Malta a Gozo

Odjezd z Brna na letiště ve Vídni, odlet na Maltu. Po příletu transfer do hotelu, seznámení se s okolím. Nocleh.