Slovinsko

Kód: 
SLV

 

V LETOŠNÍM ROCE TENTO ZÁJEZD POŘÁDÁME POUZE PRO SKUPINY - ZAJISTÍME LIBOVOLNÝ TERMÍN ZA SPECIÁLNÍ CENU. INFORMACE V CK.

 

Pohodová turistika v Julských alpách a Triglavském národním parku, jeskyně Postojna + wellness a romantické večery u jezera Bled. (individuálně možnost cykloturistiky)

1. den: 

Odjezd v pozdních večerních hodinách, noční přejezd přes Rakousko do Slovinska.

2. den: 

Ráno příjezd autobusem ke spodní stanici lanovky a výjezd na horu Vogel (1540 m n.m.), kde si dáme ranní kávu na vyhlídkové terase s nádherným výhledem na Bohinjské jezero. Posilněni dobrou kávou si uděláme malý turistický okruh uprostřed vápencových skal s krásnými výhledy na Julské Alpy a národní park Triglav. Pojedeme sedačkovou lanovkou na Orlovu Glavu (1682 m n.m.) a vystoupáme kousek na hřeben a po hřebeni vyjdeme vrchol Rodica (1966 m n.m.), odtud sejdeme zpět k lanovce a sjedeme dolů k autobusu. V podvečer se přesuneme do nejromantičtějšího města ve Slovinsku - k jezeru Bled, ubytujeme se, povečeříme a večer můžeme relaxovat ve wellness centru v hotelu.

3. den: 

Po dobré snídani se přesuneme na jih Slovinska a navštívíme jeskyni Postojna jama. Krasový jeskynní systém dosahuje délky přes 20 kilometrů. Pro veřejnost je zpřístupněno neuvěřitelných více než 5 kilometrů chodeb. Část trasy návštěvníci absolvují turistickým vláčkem (prohlídková trasa je nejdelší veřejně přístupnou jeskynní trasou na světě). Po procházce parkem se přesuneme autobusem k hradu Predjama, který patří k nejvíce fascinujícím hradům na světě. V podvečer se vrátíme do Bledu, povečeříme v hotelu a večer strávíme příjemnou procházkou kolem jezera nebo odpočinkem v hotelovém wellness.

4. den: 

Po snídani se přesuneme k Bohinjskému jezeru (největší ve Slovinsku) položenému ve výšce 525 m. n. m. Jezero se řadí mezi nejhezčí místa Triglavského národního parku. Naši okružní trasu začneme v městečku Ribčev Laz, kde navštívíme kostel sv. Jana a při procházce po březích jezera také barokní kostel sv. Ducha. Ve vesnici Ukanc se projdeme k chatě Koča a dojdeme k cíli naší cesty k vodopádu Savica. Po relaxaci u chaty Koča půjdeme zpět k jezeru a lodí poplujeme zpět do vesnice Ribčev Laz, při plavbě budeme znovu a znovu okouzleni výhledy na překrásné okolní hory. Odpoledne se naposledy vrátíme k jezeru Bled na večeři a poslední romantický večer ve Slovinsku.

5. den: 

Po snídani nás čeká rozloučení s Bledem plavbou po jezeře ke kostelíku Panny Marie, kde si můžete zazvonit na zvon přání. Po návratu na pevninu vystoupáme k Bledskému hradu, kde si mohou zájemci prohlédnout také jeho interiéry. Dopoledne nás čeká ještě nejznámější slovinská soutěska Vintgar, kde se projdeme po vyhlídkové trase podél divoké řeky s peřejemi. Soutěska Vintgar je dlouhá 1,6 km a na jejím konci na nás bude čekat nádherný 16 metrů vysoký hlučící vodopád Šum. Po poledni odjedeme zpět domů. Návrat do ČR nočních hodinách.

Cena zahrnuje: 

dopravu autokarem, 3 x ubytování ve dvoulůžkových pokojích hotelu Jadran*** v Bledu s polopenzí (večeře jsou podávány v hotelu Grand Toplice**** v blízkosti hotelu Jandran), v ceně ubytování je vstup do krytého centra s bazény a vířivkami v hotelu Golf - pět minut chůze od hotelu Jadran, služby česky mluvícího průvodce.

Cena nezahrnuje: registrační poplatek 1,- Euro/os./pobyt a lázeňskou taxu 1,27 Euro/os/den (platí se na místě hotově na recepci), komplexní cestovní pojištění včetně léčebných výloh a storna (30,- Kč/os./den), příplatek za jednolůžkový pokoj (1.000,- Kč/noc), lanovky a vstupy do navštívených objektů.

Doporučené kapesné: cca 80,- Euro

Region: 
Slovinsko
Počet nocí: 
3

KRÁSY SLOVINSKA

Odjezd v brzkých ranních hodinách. Kolem poledne příjezd do města BLED ležícího na břehu stejnojmenného jezera v srdci Julských Alp. Nad městem se na skalním ostrohu tyčí majestátní Bledský hrad. Uprostřed jezera se nachází ostrůvek s barokním kostelíkem Nanebevzetí...

VELKÝ OKRUH SLOVINSKEM

Odjezd z nástupních míst v brzkých ranních hodinách, průjezd Rakouskem kolem Štýrského Hradce, Klagenfurtu a Villachu. Kolem poledne příjezd do letoviska BLED na břehu stejnojmenného jezera, prohlídka malebného lázeňského střediska v srdci Julských Alp, procházka kolem jezera s možností koupání, vyhlídky na ostrůvek...

Slovinsko

Odjezd v pozdních večerních hodinách, noční přejezd přes Rakousko do Slovinska.