Chorvatsko - turistika na ostrově Mljet se zastávkou v Podace

Kód: 
CHR

 

V LETOŠNÍM ROCE TENTO ZÁJEZD POŘÁDÁME POUZE PRO SKUPINY - ZAJISTÍME LIBOVOLNÝ TERMÍN ZA SPECIÁLNÍ CENU. INFORMACE V CK.

 

Městečko Babino Polje se nachází pod nejvyšším vrcholem na ostrově Mljet (Velji Grad 514 m), přibližně ve středu ostrova. Hlavní náměstí v Babino Polje centrem veškerých aktivit a východiskem pro pěší túry. Každý večer tu bude program a živá hudba a prodej kotlíkového guláše, masa a ryb na grilu, sendviče, koláče, nápoje, jiné speciality.

1. den: 

Odjezd z ČR ve večerních hodinách

2. den: 

Příjezd do přímořského letoviska Podaca - Kapeč na Makarské riviéře, ubytování v dřevěných chatách kempu Uvala Borova, odpočinek po cestě. Po poledni procházka do Františkánského kláštera z 15. století v Zaostrogu, výstup do starého Zaostrogu a pokračování horní cestou do starého Drveniku na svazích pohoří Biokovo. Z Drveniku odjezd autobusem na Bačinská jezera, kde nás čeká romantická projížďka po jezerech zakončená výbornou tradiční dalmatskou večeří při západu slunce, návrat na ubytování, nocleh.

3. den: 

Dopoledne opuštění chatek a odjezd na ostrov Mljet trajektem, ubytování. Malá dvouhodinová procházka z Polači přes Janik na ostrov svaté Marie, krátká procházka kolem ostrova. Odjezd lodí zpět na Mljet do přírodního parku Babino Polje, ubytování v apartmánech.

4. den: 

Dopoledne turistický okruh, při kterém vyjdeme za Babino Polje přes Glogovac, cestou si prohlédneme jeskyně Ostaševica a Movrica a přes vesničky Rogovići a Veliki Grad se vrátíme zpět do Babina Polje.

5. den: 

Ráno odjedeme autobusem do vesnice Blata, odkud vyrazíme na trasu z Oskorušni do Mokri a dále přes Mrčenski križ se vrátíme zpět do vesnice Babino Polje.

6. den: 

Dopoledne odjedeme na výlet do známé jeskyně Odyssey, po poledni se trajektem vrátíme na chorvatskou pevninu, kde nás bude čekat podvečerní procházka po městečku Ston. Večer přejedeme zpět do Podaci a ubytujeme se opět v dřevěných chatkách kempu Uvala Borova.

7. den: 

Ráno půjdeme společně do staré vesničky Podaca, odtud horní cestou do krásného letoviska Gradac, odkud se podél moře vrátíme zpět do Podaci na pozdní oběd v restauraci Galery, po obědě odjezd zpět do ČR.

8. den: 

V dopoledních hodinách příjezd zpět do ČR.

Cena zahrnuje: 

dopravu autobusem a trajektem na ostrov 2 x ubytování v chatkách v kempu Uvala Borova, 3 x v apartmánech na ostrově Mljet, služby česky mluvícího průvodce, 1x oběd a 1x společná večeře, pojištění CK ve smyslu zák. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje: pobytovou taxu 1,- Euro/os/den (platí se na místě hotově na recepci), komplexní cestovní pojištění včetně léčebných výloh a storna (30,- Kč/os./den)

Doporučené kapesné: na vstupy a projížďky loďkami je 50,- Euro

Region: 
Chorvatsko
Počet nocí: 
5

Národní parky

Odjezd ve večerních hodinách.

Prodloužený víkend v Baranji

Odjezd brzo ráno. Příjezd do městečka BELI MANASTIR v pozdních odpoledních hodinách. Ubytování a večeře ve 4* hotelu.