CESTOU TROLLŮ za krásami norských fjordů

Kód: 
TRO

Göteborg • Kungälv • Tjoern • Lillehammer • Andalsnes • cesta Trollů • Geiranger • Briksdal • Bergen • Voringfoss • Kronborg • Kodaň

1. den: 

Odjezd v ranních hodinách do Německa, noční trajekt do ŠVÉDSKA.

2. den: 

Dopoledne návštěva jihozápadního pobřeží Švédska - zastávka v Göteborgu - prohlídka centra města a přístavu, odpoledne zříceniny hradu Kungälv a ostrova Tjoern (typické rybářské vesničky), k večeru ubytování, nocleh.

3. den: 

Ráno odjezd přes most ve Svinesundu do OSLA - zastávka (prohlídka centra hlavního města Norska - radnice, královský palác, divadlo, univerzita, parlament, katedrála), kolem poledne odjezd na sever - zastávka v Holmenkollenu (areál skokanských můstků), později odpoledne pokračování kolem jezera Mjosa do LILLEHAMMERU (zastávka ve středisku zimních sportů, možnost návštěvy skanzenu lidové architektury), večer přejezd soutěskou Romsdalen a údolím řeky Rauma s vodopády do Andalsnes - typické rybářské městečko ve fjordu, ubytování, nocleh.

4. den: 

Snídaně, odjezd panoramatickou cestou horských skřítků TROLLŮ do horského sedla TROLLSTIGEN, přejezd k nejslavnějšímu fjordu - Geiranger, možnost projížďky lodí fjordem kolem vodopádů Sedm sester nebo výjezdu autobusem na vyhlídkové místo nad fjordem - DALSNIBBA, odpoledne průjezd národním parkem Jostedalsbreen do městečka Olden - pěší vycházka k ledovci Briksdal, k večeru přejezd na ubytování v oblasti Sognefjordu, nocleh.

5. den: 

Snídaně, ráno trajekt přes největší fjord Norska - SOGNEFJORD, dopoledne příjezd do Bergenu - pěší prohlídka hlavního města fjordů a centra norksých rybářů, odpoledne volno k individuálním prohlídkám, večer přejezd do oblasti náhorní plošiny Hardangervida, zastávka u jednoho z největších vodopádů - VORINGFOSS, nocleh.

6. den: 

Snídaně, dopoledne odjezd údolím Hallingdal do hlavního města Osla - návštěva poloostrova Bydgoy - muzea lodí Fram, vikingských lodí, Kon-Tiki, pokračování do Švédska, ubytování, nocleh.

7. den: 

Ráno odjezd na trajekt do Dánska - zastávka v KRONBORGU (Hamletův hrad), před polednem příjezd do KODANĚ - prohlídka (radnice, královský palác, malá mořská víla, přístav, zábavní park Tivoli), odjezd v pozdních večerních hodinách.

8. den: 

Příjezd v odpoledních hodinách do nástupních míst.

 

Cena zahrnuje: 

dopravu autobusem, 5x ubytování v turistických hotelech (převážně 4lůžkové pokoje), 3x snídaně v Norsku, trajekty dle programu, služby průvodce

Cena nezahrnuje: vstupy, pojištění léčebných výloh

Platí se na místě: pobytové taxy

 

Region: 
NORSKO
Strava: 
Počet nocí: 
5

PŘÍRODA SEVERNÍHO NORSKA (Lofoty – Vesterály)

Odjezd v dopoledních hodinách do Německa, večer nalodění na trajekt do ŠVÉDSKA, noční plavba.

CESTOU TROLLŮ za krásami norských fjordů

Odjezd v ranních hodinách do Německa, noční trajekt do ŠVÉDSKA.