RUMUNSKO

Kód: 
RUM

NOVINKA

Arad • Sibiň • Šegešvár • Brašov • Sinaia • Bukurešť

1. den: 

Odjezd časně ráno, průjezd Maďarskem, odpoledne příjezd do rumunského ARADU. Prohlídka centra města se starou pevností, pravoslavnou katedrálou Nejsvětější Trojice a katolickou katedrálou sv. Antonína, novou radnicí, Kulturním palácem atd. Přejezd na ubytování. Nocleh.

2. den: 

Po snídani cesta do TRANSYLVÁNIE. Prohlídka města SIBIŇ: stará radnice, Brukenthalův palác, Frankensteinův dům, evangelický kostel, v němž byl pohřben valašský kníže Mihnea I., syn Vlada III. Draculy, pravoslavná katedrála. Odpoledne pokračování do ŠEGEŠVÁRU (UNESCO) - údajného rodného města Vlada III. : Draculův rodný dům, hodinová věž, středověké opevnění. Zastávka ve měste Prejmer u unikátního opevněného kostela TARTLAU (UNESCO). Ubytování v oblasti Braşova. 

3. den: 

Dopoledne prohlídka Braşova, "rumunského Salcburku" : Bílá věž, synagoga, černý kostel, nejužší ulička v Rumunsku. Odpoledne návštěva hradu Bran, který proslavil román Dracula Brama Stokera. Poté výstup k areálu zříceniny mohutného středověkého hradu Râşnov. Nocleh.

4. den: 

Po snídani cesta do města BUȘTENI. Odtud výjezd lanovkou do pohoří Bucegi k horské chatě Cabana Babel (2 200m n.m.) s nádhernými výhledy.Odpoledne pokračování do nedalekého horského letoviska Sinia, které bývalo letním sídlem rumunské královské rodiny. Návštěva luxusního královského zámku Peleș a sousedního zámečku Pelișor a slavného Sinaiského kláštera. Nocleh.

5. den: 

Přejezd do BUKUREŠTI - celodenní pobyt v hlavním městě s návštěvou jeho největších atrakcí: Palác Parlamentu, Vítězný oblouk, Královský palác, Patriarchální katedrála, Rumunské Atheneum atp. Ve večerních hodinách odjezd do ČR.

6. den: 

Návrat kolem poledne.

 

Cena zahrnuje: 

dopravu autobusem, 4x ubytování v hotelích *** (1/2 pokoje s vlastním příslušenstvím), 4x snídani, služby průvodce

Cena nezahrnuje: vstupy

 

Fakultativně: 

3x večeře 890 Kč, jednolůžkový pokoj 2.100 Kč

 

Region: 
Rumunsko
Strava: 
Počet nocí: 
4

Termíny pro tento zájezd:

Termín Cena Odjezdová místa
13.08.2019 - 18.08.2019
7 350,- Kč
6 615,- Kč (first moment)
AB

RUMUNSKO

Odjezd časně ráno, průjezd Maďarskem, odpoledne příjezd do rumunského ARADU. Prohlídka centra města se starou pevností, pravoslavnou katedrálou Nejsvětější Trojice a katolickou katedrálou sv. Antonína, novou radnicí, Kulturním palácem atd. Přejezd na ubytování. Nocleh...