Od švýcarských ledovců k italským palmám

Kód: 
ITP

 

Sv. Mořic • Lago di Como • Lugano • Luzern

 

1. den: 

Odjezd z Olomouce ve večerních hodinách, přejezd do Švýcarska.

 

2. den: 

Ráno příjezd do SVATÉHO MOŘICE - slavného horského střediska, procházka kolem jezera. Nastoupíme do vlaku (není povinné) BERNINA EXPRESS (UNESCO), pojedeme kolem jezer a ledovců nejvýše položenou železniční tratí přes alpský průsmyk Bernina (2 253 m n.m.), vystoupíme v italském městečku Tirano. Zde bude čekat autobus.

 

3. den: 

Po snídani se vydáme podél západního pobřeží jezera COMO - fjordovité jezero v Itálii. Nejhlubší jezero v Evropě. Krátká zastávka v Tremezzu u Villy Carlotta (terasovité zahrady). Navštívíme lázně Bellagio. Budeme zde obdivovat krásy jezera Como s neobyčejně pestrou středomořskou vegetací. Okouzlí nás kontrast palem a olivových stromů se štíty alpských masivů a zahrady Villy Melzi. Přejezd do švýcarského města LUGANA, ležícího na břehu Luganského jezera. Projdeme se po jezerní promenádě se středomořskou architekturou a parky plnými květin a palem. Prohlédneme si staré fresky v kostele Santa Maria. Možnost návštěvy světoznámé čokoládovny Alprose, kde budeme mít možnost ochutnat i nakoupit za výhodné ceny různé druhy čokolád.

 

4. den: 

Po snídani odjezd do Lucernu - prohlédneme si středověkou část tohoto malebného města - hradby, nejstarší krytý dřevěný most v Evropě - Kapličkový most. Možnost výjezdu nejstrmější zubačkovou lanovkou na horu PILATUS s neopakovatelným výhledem na alpské velikány nebo lodí po jezeře Vierwaldstättersee (Lucernské jezero). Odpoledne přejedeme do malebného lyžařského centra ENGELBERG pod horou TITLIS (kolébka švýcarských lanovek). Pro odvážné možnost projít se po mostu Titlis Cliff Walk - jedná se o nejvýše položený visutý most v Evropě nad 500 m hlubokou propasí. Poté se projdeme po okolí, v případě hezkého počasí možnost koupání v jezeře. Večer se zastavíme v hlavním městě knížectví LICHTENŠTEJNSKA - Vaduzu, jemuž dominuje hradní sídlo panovníka zbudované již ve 13. století. A poté se již vydáme na cestu zpět do Olomouce. 

 

5. den: 

Ráno příjezd do Olomouce.

 

 

Cena zahrnuje: 

autobusovou dopravu, služby průvodce, 2x ubytování se snídaní poblíž jezera Como.

 

Cena nezahrnuje:

vlakovou jízdenku Bernina Express (cca 35 CHF), zubačkovou jízdenku Pilatus (cca 78 CHF), vstupy.

 

 

 

Region: 
Švýcarsko a Itálie
Strava: 
Počet nocí: 
2

JEZERA A MĚSTA SEVERNÍ ITÁLIE A ŠVÝCARSKÉ ALPY

Brzy ráno odjezd z ČR. Průjezd krásnou krajinou Solnohradska, Tyrol a Engadinu, zastávka ve slavném SVATÉM MOŘICI - prohlídka a volný čas. Přes PRŮSMYK MALOJA přejezd na ubytování, nocleh. 

Od švýcarských ledovců k italským palmám

Odjezd z Olomouce ve večerních hodinách, přejezd do Švýcarska.